Curriculum vitae Malby Grafické listy Užitá grafika Výstavy Úvodní stránka

Malíř sváteční všednosti
Dnešek už nemá zájem o objevy ve výtvarném umění. Zdá se, že jich už bylo opravdu dost a prokazatelně dál to vyjetou cestou ani nejde. V jedné televizní rozpravě se mne zeptal Marek Eben, myslím-li si také, že současné umění je v krizi. Odpověděl jsem mu, že jsem přesvědčen, že ve skutečném úpadku a naprosté bezvýchodnosti je pouze nynější výtvarná teorie – zvláště názory kritiků, a také běžná recenzní publicistika. Přitom pod klamnou slupkou převládajících názorů....
 více   

03.06.2010 Nejlepší sportovec světa Usian Bolt a Tomáš Bím

Obraz Tomáše Bíma předal největší světové atletické hvězdě, Usianu Boltovi na slavnostní tiskové konferenci ke 49. ročníku Zlaté tretry jednatel TK PLUS Mgr. Petr Chytil. "S Tomášem Bímem dlouhodobě spolupracujeme a jsme rádi, že právě on, namaloval velice zajímavý obraz s motivem Zlaté tretry a atletiky." Bylo to poprvé, co Usain Bolt na tiskové konferenci dostal. Měl z něj viditelnou radost.

"Byla to pro mě zajímavá nabídka," řekl Tomáš Bím. "Samozřejmě jsem rád, že je to právě nejlepší sportovec světa, který bude mít můj obraz, mé obrazy a litografie má ve svých sbírkách i Martina Navrátilová, stejně jako Jan Železný a někteří hokejisté NHL."

TOMÁŠ BÍM
nar. 12. 11. 1946 v Praze;

absolvent učiliště Středočeských tiskáren v Praze; od roku 1999 člen SČUG Hollar; 
studia:
Odborné polygrafické učiliště, knihtisk, 1962, 1965, soukromá; stipendia: Kunstverein Osnabrück e. V., SRN, 1983;

více