Curriculum vitae Malby Grafické listy Užitá grafika Výstavy Úvodní stránka

Malíř sváteční všednosti
Dnešek už nemá zájem o objevy ve výtvarném umění. Zdá se, že jich už bylo opravdu dost a prokazatelně dál to vyjetou cestou ani nejde. V jedné televizní rozpravě se mne zeptal Marek Eben, myslím-li si také, že současné umění je v krizi. Odpověděl jsem mu, že jsem přesvědčen, že ve skutečném úpadku a naprosté bezvýchodnosti je pouze nynější výtvarná teorie – zvláště názory kritiků, a také běžná recenzní publicistika. Přitom pod klamnou slupkou převládajících názorů....
 více   

04.11.2010 Výstava: TOMÁŠ BÍM, ZASTAVENÍ
4. 11. - 4. 12. 2010 MĚSTSKÁ KNIHOVNA MOST, Velká výstavní síň Zlatá trojka. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 4. listopadu 2010 v 17 hodin.
 

03.06.2010 Nejlepší sportovec světa Usian Bolt a Tomáš Bím
Obraz Tomáše Bíma předal největší světové atletické hvězdě, Usianu Boltovi na slavnostní tiskové konferenci ke 49. ročníku Zlaté tretry jednatel TK PLUS Mgr. Petr Chytil. "S Tomášem Bímem dlouhodobě spolupracujeme a jsme rádi, že právě on, namaloval velice zajímavý obraz s motivem Zlaté tretry a atletiky." Bylo to poprvé, co Usain Bolt na tiskové konferenci dostal. Měl z něj viditelnou radost.
 

29.04.2010 Medvěd s geniálním štětcem
Sleduje hladinu Berounky před domem. Vodu má rád, ale s mírou. Ta velká mu před sedmi roky surově vkročila do ateliéru. Zimu nesnáší, proto moc nevychází a zdravě se rozčiluje doma. V naštvání nejlíp maluje. Momentálně obrazy zalité sluncem a plné tepla. Malíře TOMÁŠE BÍMA naplno mezi lidi dostane až jaro (a odevzdávky ilustrací ke knize Jiřího Žáčka a taky Petra Davida).
 

TOMÁŠ BÍM
nar. 12. 11. 1946 v Praze;

absolvent učiliště Středočeských tiskáren v Praze; od roku 1999 člen SČUG Hollar; 
studia:
Odborné polygrafické učiliště, knihtisk, 1962, 1965, soukromá; stipendia: Kunstverein Osnabrück e. V., SRN, 1983;

více